Choď na obsah Choď na menu
 


SEŽ v Revúcej

24. 10. 2011

Tak sme boli na návšteve a bolo dobre.

Na teologickej konferencii v  "Píšťanoch" sme sa so sestrou farárkou D. Jedličkovou-Hudecovou dohodli, že naše a ich ženy sa stretnú na Spoločenstve evanjelických žien v Revúcej. A tak sme nasadli do nášho staro-nového sedemmiestneho Nissana a vybrali sme sa na stretnutie. Dva dištrikty, dva senioráty, dva cirkevné zbory a tri cirkvi. Luteráni, BJB a aj jedna sestra katolíčka.

Prvým príjemným prekvapením bola účasť domácich v hojnom počte. Prednáškou o "Manželskom trojuholníku" Jákob - Lea - Ráchel poslúžila nová sestra kaplánka z Revúcej s. Zaťková. Milá a dobre pripravená prednáška nás obohatila a dala veľa podnetov k diskusii. Diskusii, ktorá nebola len o J-L-R, ale aj o dnešných trojuholníkoch života, ktoré vznikajú v prvom rade z nezáujmu o partnera, či prežívaní vlastných túžob. Nakoniec sme zhodnotli, že predsa len potrebujeme v každom jednom manželskom zväzku tretiu osobu. Osobu Vodcu manželských ciest - Pána Ježiša Krista.

Potom nasledovalo občesrvenie a príjemné osobné rozhovory plné priateľstva. Tu sme prebrali naozaj od "adama až po zjavenie" všetko.

Toto stretnutie malo ešte jeden rozmer - posilniť sa navzájom na ceste s Pánom Bohom. Tiež sme priniesli ukázať výrobky našich šikovných žien, ktoré nielen jazykmi "hačkujú", ale naozaj aj svojimi stareckými rukami (pani Demianová, Manicová, Rosiarová a Dianišková). Mladé sestry zo zboru (Betka Opálková a Eliška Bálintová) zase ukázali svoje umenie vyrávať z drôtu a gorálok prívesky, náušnice, prstene a kadečo pekné.

Teším sa z tohoto pekného stretnutia a zároveň som naplnený aj nádejou, že cirkev naozaj vyrastá zdola. Od jednoduchého ľudu, ktorému je Pán a Boh Hospodin.

Povzbudzujeme aj Vás k takémuto stretávaniu, pretože naša cirkev potrebuje práve takéto osobné stretnutia, ktoré sú naplnené vierou a istotu, že Pán Boh má pre nás pripravenú cestu večnosti.

 

Náhľad fotografií zo zložky SEŽ v Revúcej

Komentáre

Pridať komentár

Prehľad komentárov

Zatiaľ nebol vložený žiadny komentár.