Choď na obsah Choď na menu
 


Voľby v CZ

19. 2. 2012

Dnes sme mali voľby. No a čo? - niekto si len tak povie!

Takéto suché konštatovanie je oničom a je prázdne, ak si uvedomíme, že voľby v CZ nie sú o funkciách, ale o zodpovednosti. Takže žiadne :no a čo?, ale vážna a zodpovedná vec. Ale asi sme už znudení a znechutení voľbami. Nech sa deje hocičo, tento svet nám aj takúto vzácnu chvíľu znechucuje. Asi preto, že sa nám skôr spájajú s kampaňou nenažraných politikov, ktorí si myslia, že dnešný volič je hlupák. O kauzách, tendroch, manipulácii vieme všetci, ale neísť voliť je nezodpovedné. Ale koho? Kto nekradne? Kto neklame? Kto nepodvádza a nelobuje? NApriek tomu sa musíme rozhodnúť, kto kradne najmenej, klame najmenej a podvádza najmenej.

Vďaka Bohu, že v cirkevných zboroch a pri voľbách jednotlivcov do zodpovedných funkcií, z ktorých plynie do života zvoleného len pot a robota, je to iné. V pokoji a radosti, uvážení a práci, ktorá je ovocím viery si vieme a môžeme naozaj slobodne vybrať. Bez lobbingu či zákulisných ťahov (ako je to v dnešnej politike).

Ako to dopadne pri vyšších COJ o tom rozhodneme všetci - hodnotiť  mi to neprináleží. Hovorím o kresťanoch. Medzi nami je to naozaj iné. Bratsko-sesterské.

Ďakujem konventuálom, za ich zodpovedné rozhodnutie a poverenie do služby na najbližšie roky. Verím a dúfam, že toto neboli jediné voľby, z ktorých sme mali radosť.  Aj keď  v  -1 pod nulou nám ceruzky a perá primŕzali k rukám.

Prajem všetkým zvoleným členom nášho cirkevného zboru mnoho Božieho požehnania a radosti, ktorú môžu nájsť v práci v  cirkvi. Ďakujem Pánu Bohu, za ich vedenie.

 

PS: Po aklamačnej dobe sa dočítate mená a funkcie novozvolených.

PPS: Som rád, že sa články na tomto webe čítajú, ale prosím čitateľov, aby nehľadali žiadne dvojzmysly tam kde nie sú. Mojou snahou je poukázať, že medzi kresťanmi - všetkými kresťanmi a úplne na celom svete je to iné, ako medzi gorilami a sasankami!